ClearCorrect Şeffaf Plak Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Şeffaf plak tedavisi, şeffaf plastikten yapılan plaklar yardımıyla dişlerin düzeltilmesini amaçlayan bir ortodonti tedavi yöntemidir. Şeffaf plaklar, pek çok hastada dışarıdan belli olmayan, gerektiğinde çıkarılabilen ve diş teli ile benzer tedavi sonuçları sunan ortodonti alanında kullanılan en son teknolojilerdendir. Uzman ortodontistler tarafından yetişkinler, gençler ve çocuklar olmak üzere her yaş grubu için ClearCorrect şeffaf plak sistemi kullanılabilir.

Şeffaf plak tedavisi süresince tedavinin kapsamına bağlı olarak kişiye özel tasarlanmış şeffaf plaklar kullanılmaktadır. Tedavi sürecine uygun hazırlanan şeffaf plaklar, adım adım numaralandırılarak kontrol randevularında hastalara gereken adetlerde teslim edilmektedir. Plakların uygun sırayla değiştirilmesi tedavi süresince dişlerinizi, planlanan son konumuna adım adım yaklaştıracaktır.

ClearCorrect Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Şeffaf plak tedavisi nasıl yapılır, şeffaf plak tedavisi uzun ya da acılı bir süreç midir soruları tedaviye başlamayı düşünen hastalar tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Şeffaf plak tedavi süreci hakkında genel bilgiler vermeden önce, tedavinin tamamen kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemi olduğu ve süreçlerin kişiden kişiye değiştiği unutulmamalıdır.

Şeffaf plak tedavisinin ilk adımı alt-üst çene ve dişlerin, dijital ağız içi tarayıcı ya da silikon ölçü materyali ile kopyasının alınmasıdır. Ardından ortodontistinizin yapacağı değerlendirmeler ve ölçümler ile tedavi süreci ve tedavi bütününde dişlerin ideal görünümlerine nasıl kavuşacağı bir yazılım simülasyonu desteği ile görüntülenir. Yapılan bu dijital plan doğrultusunda hasta ve hekimin ortak kararı ile bir tedavi planı oluşturulur.

Onaylanan tedavi planının ardından şeffaf plak sayısı kesinleşir ve plakların üretim aşamasına geçilir. ClearCorrect şeffaf diş plakları ortodontistinizin ortak karar verilen tedavi planınızı onaylaması ile üretilir. Üretilen plaklar hastaya, ortodontist kontrolünde teslim edilir ve tedaviye başlanır.

ClearCorrect Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Şeffaf plak tedavisi süreci ciddi bir özveri gerektirmektedir. Her bir adımdaki şeffaf plaklar hasta tarafında yaklaşık olarak 2’şer hafta takılır. Kullanım periyodu, ortodontistiniz tarafından değiştirilebilir.

Düzenli ve doğru kullanım, şeffaf plak tedavisinin planlanan zamanda sonuca ulaşmasında en önemli faktördür. Her bir şeffaf plak, günde 20 ila 22 saat ağızda kalmalıdır. Bir şey yiyip içerken çıkarılması gereken şeffaf plaklar (ClearCorrect) saklama kabında muhafaza edilmelidir. Ağız hijyeniniz için şeffaf plakları yeniden takmadan önce dişlerinizi ve plakları hekiminizin size söylediği kurallar dahilinde temizlemeli ve bu şekilde kullanmaya devam etmelisiniz.

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları

Şeffaf plaklar ile her türlü ortodontik problem tedavi edilebilmektedir. Şeffaf plaklar, estetik görünüm, kullanım ve temizleme kolaylığı gibi kullanıcılara pek çok avantaj sağlamaktadır. Şeffaf plak kullanımının avantaj ve dezavantajlarını öğrenmek için okumaya devam edin.

  • Şeffaf plak tedavisinin avantajlarından ilki, plakların kolayca çıkarılıp takılabilmesidir. Toplantı, yemek, fotoğraf çekimi gibi tüm önemli anlarınızda tedavinize kısa bir mola vererek günlük hayatınıza kolaylıkla devam edebilirsiniz.
  • Ağız içerisinde metal, tel ya da yabancı ve zorlayıcı bir cisim olmaması, şeffaf plak tedavisinin en önemli diğer avantajlarındandır. Tellerin ağız içinde yarattığı yaralanmalar ve ağrılar şeffaf plak tedavisinde gerçekleşmemektedir.
  • Şeffaf plak tedaviniz süresince yemek yerken ve sıcak içecek tüketirken plaklarınızın zarar görmemesi için çıkarmanız gereklidir. Yiyecek ve sıcak içecek tükettikten sonra dişleri ve mümkünse plakları da fırçalayıp tekrar takmanız gerekmektedir.
  • Şeffaf plakların bir diğer avantajı ise dışarıdan neredeyse hiç belli olmamalarıdır. Bu yönüyle en fazla tercih edilen ortodonti tedavi yöntemidir.

ClearCorrect Şeffaf plak tedavisi yöntemi, dişleri daha yavaş ve kontrollü hareket ettirir. Çene ve dişlerdeki gerginlik ve zorlama hissinin azalmasını sağlayan bu avantaj, daha kolay bir tedavi deneyimine imkan tanır.

ClearCorrect Şeffaf Plak Fiyatları

Şeffaf plak tedavisi tamamen kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Tedavi fiyatlandırılması, kişinin kemik yapısı, çene ve diş bozuklukları doğrultusunda değişiklik gösterir. Bu sebeple şeffaf plak tedavisinin standart bir fiyatı ya da tedavi süresi yoktur. Ortodontik tedavi gereksinimi ve tedavi süresi gibi farklı etmenlere bağlı olarak şeffaf plak tedavi fiyatları değişebilmektedir. ClearCorrect şeffaf plak tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.


Cevap Bırakın.

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Designed By Strategy Cube

TurkishEnglishGerman
Call Now Button0544 436 30 77