Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

6-1200x675.jpg

Gülüş Tasarımı ve Diş Estetiği

Çağımızda teknolojinin de gelişmesi ile estetik algısı daha farklı bir boyuta ulaştı. Herkes için daha ulaşılabilir hale geldi. Eskiden imkansız görülen estetik operasyonlar artık çok daha kolay. Dijital gülüş tasarımı da bunlardan yalnızca bir tanesi. Temel olarak dijital gülüş tasarımında,  hastalardan alınan çeşitli ölçü, fotoğraf ve video verileri dijital ortamda ayrıntılı şekilde incelenmektedir. Üç boyutlu dijital ölçü sistemleri ile bilgisayara aktarılan ağız yapısı en ince ayrıntısına kadar planlanmakta ve daha işe başlamadan tedavi planının oluşturulması sağlanmaktadır. Dişlerin ve gülüşün son halinin bilgisayar ortamı ve hasta ağzında görülebildiği bu sistem ile hata payını minimuma indirip kişiye özel estetik düzenlemeler yapılabilmektedir. Bu planlamalar yalnızca dişleri değil aynı zamanda diş etlerini de kapsamaktadır. Geniş gülümsemesi olan kişilerde gereğinden fazla görünen diş etleri estetiği bozmaktadır. Yapılan gülüş tasarımında diş etleri için de “Pembe Estetik”  yapılabilmektedir. Dudakların olması gerekenden çok yukarıda olduğu kişilerde diş eti sınırı yeniden düzenlenerek gülümsemenin mükemmel olması sağlanmaktadır.

Zirkonyum

Zirkonyum beyaz renkli ve çok sert bir materyaldir. Eski porselenlerin altındaki metal gibi koyu renkli değildir. Diş renginde olması estetik üstünlük sağlarken sağlamlığı diğer tüm materyallerin üstündedir. Dijita lolarak bloklardan kazınarak üretilir. Gülüş tasarımında sık kullanılan bir materyaldir. “Hollywood Gülüşü” olarak bilinen dişlerdir.

E-Max

 Emax kronlar tam seramik bloklardır. İçerisinde Lityumdislikat içerirler. Normal kullandığımız camlarında yapısında bulunan lityum ışığı istenildiği düzeyde geçirir. Bu kavram “translusenslik” olarak bilinir. Eski metal destekli porselenlerden kat kat gerçekçidir.Gerçek dişlerde olduğu gibi ışığı bir miktar geçirir. En doğal görünümlü kaplama şeklidir. 

Porselen Lamina (Yaprak Porselen)

 Yaprak porselen laminalar çok ince porselen ya da kompozit materyallerin dişlerin dış yüzeyine uygulanması ile yapılır. Dişlerin arka yüzeyine temas etmeden bu restorasyonlar yerleştirilir. Yapı olarak çok incedirler. Kırılabilir oldukları için doğru vaka seçimi önemlidir. Öte yandan dişe en az müdahale edilen tedavidir. 

Designed By Strategy Cube

TurkishEnglishGerman
Call Now Button0544 436 30 77