Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavi

Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavi

Adsiz-tasarim-4-1200x675.jpg

Şeffaf plaklarla ortodontik tedavi (Clear Aligner), yüksek teknolojide üretilen ve kişiye özel hazırlanan bir dizi şeffaf plaklardan oluşmuş bir yöntemidir. Bu tedavi sayesinde ortodontik tedavi gördüğünüz farkedilmez ve sosyal hayatınızda hiçbir kısıtlama olmadan, özgürce gülerek çapraşık dişleriniz düzeltilmiş olur.

Gelişen teknoloji sayesinde şeffaf plaklarla ortodontik tedavi ile artık orta ve zor vakalarda yeterli sonuç elde edilebilmektedir.

Şeffaf plaklarla ortodontik tedavinin genellikle yetişkin hastalarda tercih edildiği biliniyorsa da, artık gençlerde ve karma dişlenme dönemindeki çocuklarda da kullanılmaktadır.

Şeffaf plaklarla ortodontik tedavideki süre ve başarı, konvansiyonel ortodontik tedavilerden  farklı değildir.

Şeffaf plaklarla ortodontik tedaviye uygun bir vaka olduğunuz diş hekimi tarafından onaylandığında ağız içi/dışı fotoğraflarınız, alt/üst çene ölçüleriniz ya da ağız içi dijital taramalarınız, radyografik kayıtlarınız ilgili şeffak plak firmasına gönderilmektedir. Veriler doğrultusunda dijital tedavi planınız oluşturur. Bu dijital planlamaya uygun olarak bir seri şeffaf plak el değmeden, tamamıyla size özel hazırlanır, paketlenir ve size gönderilir. Her bir plak 15 gün boyunca takılır ve sonrasında diğer plağa geçilir. Plaklar sırayla takılır ve son plağa kadar tedavi devam eder.

Designed By Strategy Cube

TurkishEnglishGerman
Call Now Button0544 436 30 77